Dwa brązowe medale na zakończenie sezonu!!!

W niedzielę 11 czerwca we Wrocławiu odbyły się drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików w szermierce. We florecie chłopców wystartowało 17 drużyn. We florecie dziewcząt 14 zespołów.

Drużyna florecistów pod opieką Włodzimierza Węcławka w składzie: Igor Woźniak, Antoni Bem, Kamil Matusewicz i Marcin Napieralski wywalczyła brązowy medal. W drodze do medalu nasi floreciści pokonali kluby: WKS KOLEJARZ WROCŁAW 36:20. W ćwierćfinale pokonaliśmy UKS MDK-5 BYDGOSZCZ 30:27. Na drodze do finału stanęli floreciści z klubu UKS ATENA GDAŃSK wynik meczu 36:19. W meczu o brązowy medal nasz zespół pokonał pierwszy zespół AZS-AWF WARSZAWA 36:22

Drużyna florecistek, podopieczne Tomasza Ciepłego w składzie: Antonina Lachman, Aleksandra Liszka, Milena Zadora i Aleksandra Nowakowska podobnie jak chłopcy wywalczyła brązowy medal. Mecz o wejście do najlepszej ósemki z drugim składem WKS KOLEJARZ WROCŁAW zakończył się wynikiem 36:10  dla naszego zespołu. W ćwierćfinale odbyły się derby Poznania. Mecz z Wartą Muszkieterowie Poznań zakończył się wynikiem 36:20. W półfinale mimo pogoni Antoniny Lachman w ostanie walce z Ewą Zacharewicz (wynik walki 10:3 dla Lachman) nie poradziliśmy sobie z zawodniczkami z klubu UKS DE LA SALLE GDAŃSK i przegraliśmy 35:30. Mecz o brązowy medal z II składem UKS ATENA GDAŃSK nie układał się po myśli trenera Tomasza Ciepłego. Po 7 walkach przegrywaliśmy 28:23. Na ósmą walkę weszła na plansze Aleksandra Liszka z Laurą Szmit. Ola zadała trzy trafienia nie tracąc żadnego i zniwelowała przewagę rywalek do dwóch trafień. Na ostatnią dziewiątą walkę wyszły na plansze Antonina Lachman i Alicja Kisielewska. Przy wyniku 28:26 dla klubu z Gdańska. Tośka w pięknym stylu rozgromiła rywalkę zadając 10 trafień z rzędu. Wynik meczu 36:28 dla klubu AZS – AWF Poznań i tym samy dziewczyny zdobywają 12 medal  w tym sezonie dla naszej sekcji.

Ogromne gratulacje dla medalistów!!!

Srebrny medal w Mistrzostwach Polski Młodzików dla Igora Woźniaka!!!

W sobotę 10 czerwca we Wrocławiu odbyły się indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w szermierce. We florecie chłopców wystartowało 95 zawodników z całej Polski. We floret dziewcząt na plansze stawiło się 75 zawodniczek.

                Nasz klub reprezentowało 4 florecistów i 5 florecistek. Bardzo dużą niespodziankę trenerowi Tomaszowi Ciepłemu sprawił Igor Woźniak, który po bardzo dobrych walkach wywalczył srebrny medal. W finale Igor przegrał nieznacznie z Piotrem Kraśków z klubu UKS ATENA GDAŃSK.  Wicemistrzostwo Polski młodzików to najlepszy wynik sportowy tego młodego zawodnika. Bardzo dobrze rozpoczął turniej Kamil Matusewicz, który wygrał wszystkie walki w eliminacji grupowej. Niestety Kamil przegrał swój pierwszy pojedynek o wejście do najlepszej 32 turnieju z gospodarzem turnieju Pander Tymoteusz Wrocławianie i zajął 34 miejsce. Antoni Bem Zajął miejsce 40, natomiast Marcin Napieralski wywalczył 59 miejsce.

                We florecie dziewcząt  najlepsze 8 miejscedla naszego klubu wywalczył Aleksandra Liszka. Podopieczna Tomasza Ciepłego w drodze do szerokiego finał pokonała koleżankę klubową Milenę Zadorę 12:10 miejsce 16. Antonina Lachman, która miała obronić tytuł Mistrzyni Polski  Młodzików nie może zaliczyć startu w indywidualnych Mistrzostwach Polski do udanych. Po przegranej jednej walce w eliminacji grupowej podopieczna Tomasza Ciepłego została rozstawiona do turnieju głównego z numerem 12. Już w walce o najlepszą 16 Antonina trafiła na Ewę Zacharewicz z klubu UKS DE LA SALLE GDAŃSK. Tym razem lepsza okazała się podopieczna Jarosława Mojskiego. Tosia zajęła miejsce 20.Na 24 miejscu zakończyła turniej Aleksandra Nowakowska.

Jutro turniej drużynowy i kolejna szansa na medale!!!

Felek i Florentyna Wiśnik dominują w Youngster-Cup

Nasi najmłodsi zawodnicy również kończą sezon w pięknym stylu.  W sobotę 10 czerwca najmłodsi zawodnicy naszego klubu pojechali do Wildau na ostatni Niemiecko-Polski turniej Youngster-Cup. Bezkonkurencyjny okazał się Felek Wiśnik, który wygrał roczną klasyfikacje turnieju. Na najniższym stopniu podium została sklasyfikowana siostra Felka Florentyna. Sobotni turniej na 5 miejscu zakończyła Zuzia Góralczyk.        Ogromne gratulacje dla zawodników i ich rodziców za zaangażowanie.

Zwycięstwo Aleksandry Wieczorek na zakończenie sezonu!!!

    W sobotę 3 czerwca w Poznaniu odbył się Europejski Festiwal Szermierki, X Memoriał Jana Pieczyńskiego. Świetnie zakończyła sezon Aleksandra Wieczorek. Podopieczna Tomasza Ciepłego wygrała turniej w najstarszej kategorii wiekowej. W półfinale Ola wygrała z koleżanką klubową Antoniną Lachman 15:13. W finale Wieczorek pokonała Rosjankę Ksenia Glebowa 15:14. 8 miejsce zajęła Konstancja Cichocka podopieczna Krzysztofa Szymkowiaka, która przegrała w ćwierćfinale z Antoniną Lachman. Konstancją stoczyła bardzo dobrą i wyczerpującą walkę o wejście do szerokiego finału z Malwiną Kołodziejczyk UKS ATENA GDAŃSK. Zuzanna Jóźwiak zajęła miejsce 20. Aleksandra Liszka zakończyła turniej na miejscu 30.

               W kategorii wiekowej u 13 turniej wygrała Ukrainka Anastasiia Yerofieienko pokonując w finale Maję Szatarską UKS ATENA GDAŃSK. Aleksandra Nowakowska zajęła 20 miejsce. Zofia Żurawska miejsce 62. Na 64 miejscu zakończyła turniej Julia Jakubowska.

               Kategoria U-11 wugrała zawodniczka z USA Ishani Sood, która pokonała w finale Karolinę Rompczyk UKS DE LA SALLE GDAŃSK. 35 miejsce zajęła Zuzanna Wojewódzka, 46 miejsce zajęła Góralczyk Zuzanna, 55 miejsce zajęła Barbara Lachman, 63 miejsce zajęła Nowakowska Zofia.

              Najmłodszą kategorię wiekową U-9 wygrała Rosjanka Milena Levchuk, która wygrała w finale z Zofią Wojtas UKS ATENA GDAŃSK. Bardzo ładnie zaprezentowała się Florentyna Wiśnik, która zajęła 7 miejsce.

Jutro walczą chłopcy.

M.Synoradzka, M. Wojtkowiak, K. Lachman i A.Wieczorek wywalczyły brązowy medal!!!

W niedzielę 28 maja w Toruniu odbyły się drużynowe Mistrzostwa Polski seniorów we florecie kobiet i mężczyzn. Nasz klub reprezentowały trzy drużyny.  We florecie kobiet mieliśmy jeden skład rozstawiony z numerem pierwszym dzięki bardzo dobrym wynikom naszych zawodniczek w turnieju indywidualnym. We florecie mężczyzn mieliśmy dwa składy. Rozstawione z numerem drugim i szóstym.

Floret kobiet w składzie Martyna Synoradzka, Małgorzata Wojtkowiak, Katarzyna Lachman oraz Aleksandra Wieczorek pierwszy mecz walczyły z zawodniczkami z klubu Warta Muszkieterowie Poznań.  Po zwycięstwie w ćwierćfinale nad Wartą Muszkieterowie Poznań nasze zawodniczki walczyły z gospodarzami turnieju Budowlani Toruń.  Ten mecz wygrały florecistki z Torunia. Mecz o medal brązowy florecistki z Poznania wygrały z drużyną Fundacja Gdańska Szkoła Floretu 45:32.

Floreciści wystartowali w dwóch składach.

Pierwszy zespół w składzie: Bartosz Cegielski, Patryk Kolak, Maciej Bem i Bartosz Żurawski zajął miejsce 4. Drugi zespół w składzie: Mikołaj Basiński, Szymon Kozłowski, Filip Kubiak i Adrian Wojtkowiak zajęli miejsce 6.

Złota Martyna Synoradzka, Bartosz Cegielski z brązowym medalem!!!

W sobotę 27 maja w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów we florecie kobiet i mężczyzn. We florecie kobiet trzeci raz w swojej karierze złoty medal zdobyła Martyna Synoradzka podopieczna Włodzimierza Węcławka. W półfinale Martyna stoczyła wyrównaną walkę z Martyną Jelińską z klubu Budowlani Toruń. W dodatkowej minucie jednak Synoradzka zadała decydujące trafienie. W finale podopieczna Włodzimierza Węcławka stoczyła pojedynek z Martą Łyczbińską. Zawodniczka z Poznania wygrała 15:09 i tym samym została Mistrzynią Polski seniorów po raz trzeci. Hanna Łyczbińska KU AZS UAM POZNAŃ zdobyła brązowy medal. Tuż za podium na 5 miejscu została sklasyfikowana druga zawodniczka trenera Węcławka Małgorzata Wojtkowiak, która przegrała jednym trafieniem z Martą Łyczbińską.  6 miejsce zajęła Katarzyna Lachman podopieczna Krzysztofa Szymkowiaka. W turnieju wystartowały trzy młode zawodniczki naszego klubu. Aleksandra Wieczorek zajęła miejsce 21 miejsce, Zuzanna Suchomska zajęła 37 miejsce, Zuzanna Jóźwiak miejsce 45.  

 

We florecie mężczyzna również po dwóch latach przerwy trzeci raz złotym medalistą został Leszek Rajski z klubu Wrocławianie. W finale Leszek pokonał Michała Siessa Fundacja Gdańska Szkoła Floretu.  Na najniższym Stopniu podium stanęli: Bartosz Cegielski podopieczny Włodzimierza Węcławka i Michał Janda AZS-AWFiS Gdańsk.  Trzech zawodników z naszego klubu zakończyło turniej po przegranych pojedynkach o wejście do szerokiego finału Maciej Bem miejsce 11,  Bartosz Żurawski miejsce 12 i Patryk Kolak miejsce 13. Kolejnych trzech zawodników przegrało swoje pojedynki o wejście do najlepszej 16. Szymon Kozłowski miejsce 17, Mikołaj Basiński miejsce 24, Filip Kubiak miejsce 25. Adrian Wojtkowiak po przegranej walce w tabeli 1/64 zakończył turniej na miejscu 35. Pera Aleksander zakończył na miejscu 58.

Jutro turniej drużynowy.