Maciej Bem w finale Pucharu Polski seniorów!!!

24 lutego w Poznaniu odbył się  III Puchar Polski seniorów  we florecie kobiet i mężczyzn - XL Memoriał Fechmistrza Jana Pieczyńskiego. W turnieju rozgrywanym pod patronatem JM Rektora Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu wzięło udział 59 zawodniczeki i  57 zawodników.

W florecie mężczyzn świetnie zaprezentował się siedemnastoletni podopieczny tr Tomasza Ciepłego - Maciej Bem, który eliminując dużo starszych i bardziej utytułowanych zawodników dotarł do finału turnieju, w którym uległ zawodnikowi Klubu Wrocławianie - Andrzejowi Rządkowskiemu. W finałowej ósemce uplasowało się jeszcze trzech zawodników Klubu  AZS AWF Poznań, podopieczni tr Włodzimierza Węcławka  Bartosz Żurawski, Filip Kubiak oraz Szymon Kozłowski zajęli miejsca odpowiednio 5,6 i 7

We florecie kobiet, najwyżej z naszych zawodniczek została sklasyfikowana Małgorzata Wojtkowiak (tr Włodzimierz Węcławek), króra zajęła 14 miejsce po przegranej walce z Martą Łyczbińską Budowlani Toruń. Na miejscu 26 zakończyła turniej Antonina Lachman. Zuzanna Jóźwiak oraz Aleksandra Liszka zmagania szermiercze zakończyły na eliminacjach grupowych, zajmując miejsca odpowiednio 48 i 58.  Turniej wygrała zawodniczka KU AZS UAM Poznań - Marika Chrzanowska, która w finale pokonała klubową koleżankę Julię Walczyk.

24 lutego to był również dniem, w którym oficjalnie swoją sportową karierę zakończył Tomasz Ciepły.

Wielokrotny mistrz Polski, zdobywca pucharów Poski, medalista mistrzostw świata i Europy po 24 latach pożegnał się z planszami szermierczymi by móc w pełni poświęcić się pracy trenerskiej i przekazywać  swoją wiedzę, doświadczenie i umiejętności młodym zawodnikom.

Reprezentacja Polski kadetów wygrywa Puchar Europy!!!

W niedziele we Warszawie odbył się drużynowy Puchar Europy we florecie chłopców. W turnieju wystartowało 26 drużyn. Pierwszy skład reprezentacji Polski: Maciej Bem, Adam Podralski, Jakub Dołżycki i Kacper Szczypiński wygrali turniej pokonując  kolejno: Polskę 6 45:23, Baltic team w którym był zawodnik naszego klubu Olaf Wiśnik oraz koledzy ze Szwecji i Meksyku 45:26, w półfinale reprezentacja Polski pokonała pierwszy skład Holandii 45:35. W finale podopieczni trenera kadry Tomasz Ciepłego gładko pokonali reprezentacje Włoch 45:28.  W drugiej drużynie Polski wystartował Igor Woźniak, niestety w pierwszym pojedynku o wejście do najlepszej 16 przegrali z drużyną Baltic team.

Maciej Bem na podium Pucharu Europy we Warszawie!!!

Sobotę 10 lutego w stolicy Polski odbył się turniej o Złoty floret Witolda Woydy zaliczany do cyklu Puchar Europy kadetów. Turniej w stolicy był ostatnim sprawdzianem kadetów przed Mistrzostwami Europy.  Podopieczny Tomasza Ciepłego potwierdził swoją dobrą formę zajmując trzecie miejsce. Maciej przegrał w półfinale z kolegą z reprezentacji Polski Adamem Podralskim UKS ATENA Gdańsk. Turniej wygrał Podralski, który pokonał w finale Włocha Sebastino Francesco Garro. Bardzo dobrze zaprezentowali się Olaf Wiśnik  26 miejsce oraz Igor Woźniak 29 miejsce. Dzisiaj rozpoczyna się turniej drużynowy. Maciej Bem walczy w zespole Polska 1, Olaf Wiśnik walczy z zespole Baltic z kolegami ze Szwecji i Meksyku. Igor Woźniak walczy w zespole Polska 2.

Srebrym medal Mistrzostw Polski dla Bema, Wojtkowiaka, Kubiaka i Bema!!!

W niedzielę 4 lutego w Rydzynie odbyły się drużynowe Mistrzostwa Polski. W turnieju nasz klub reprezentowały trzy drużyny. Jedna drużyna we florecie mężczyzn oraz dwie we florecie kobiet. Maciej Bem, Adrian Wojtkowiak, Filip Kubiak oraz Kacper Bem po bardzo dramatycznym pojedynku o złoty medal przegrali z pierwszym składem KS AZS-AWFiS Gdańsk 45:42 i zdobyli srebrny medal. We florecie kobiet pierwszy skład naszego klubu: Aleksandra Wieczorek, Zuzanna Suchomska, Antonina Lachman oraz Konstancja Cichocka zdobyły 7 miejsce. Druga drużyna w składzie: Zuzanna Jóźwiak, Aleksandra Liszka oraz Zofia Hałaburda ze względu na kontuzję Zuzi musiały już w pierwszej walce wycofać się z turnieju.

Złoty Maciej Bem, Adrian Wojtkowiak z brązowym medalem!!!

Świetnie zaprezentowali się zawodnicy KS AZS-AWF Poznań na Mistrzostwach Polski Juniorów! Podopieczny Tomasza Ciepłego Maciej Bem, numer 1 w rankingu PZS potwierdził, że w Polsce w kategorii junior nie ma sobie równych i wywalczył złoty medal.  Adrian Wojtkowiak podopieczny trenera Włodzimierza Węcławka numer 2 rankingu PZS po przegranej w półfinale z Jakubem Dołżyckim 15:13 zdobył medal brązowy.

We florecie kobiet, mistrzynią Polski została Renata Tomczak IKS Leszno, która pokonała w finale Kasię Matysiak Warta Muszkieterowie Poznań.  Najlepszą zawodniczką naszego klubu okazała się Aleksandra Wieczorek, która po bardzo zaciętej walce przegrała z Magdaleną Ławską Wrocławianie 14:15 o wejście do szerokiego finału. Ola ostatecznie zajęła 11 miejsce.

48 miejsce Aleksandra Liszka

W turnieju drużynowym nasz klub reprezentowały trzy drużyny. Jedna drużyna we florecie mężczyzn oraz dwie we florecie kobiet. Maciej Bem, Adrian Wojtkowiak, Filip Kubiak oraz Kacper Bem po bardzo dramatycznym pojedynku o złoty medal przegrali z pierwszym składem KS AZS-AWFiS Gdańsk 45:42 i zdobyli srebrny medal. We florecie kobiet pierwszy skład naszego klubu: Aleksandra Wieczorek, Zuzanna Suchomska, Antonina Lachman oraz Konstancja Cichocka zdobyły 7 miejsce. Druga drużyna w składzie: Zuzanna Jóźwiak, Aleksandra Liszka oraz Zofia Hałaburda ze względu na kontuzję Zuzi musiały już w pierwszej walce wycofać się z turnieju.

Ogromne gratulacje za zdobyte medale!!!

Drużyna Polskich florecistek z A. Wieczorek i A Lachman na II miejscu Pucharu Europy Kadetek!!!

Drugiego dnia Pucharu Europy Kadetek odbył się turniej drużynowy. Na planszach szermierczych do walki stanęło 38 drużyn. Dwie zawodniczki KS AZS AWF Poznań, podopieczne tr. Tomasza Ciepłego Aleksandra Wieczorek i Antonina Lachman wraz z Magdaleną Ławską oraz Martą Oklińską  reprezentowały pierwszy skład Polski. Drużyna pod wodzą trenera kadry juniorów – Sławomira Mocka spisała się fantastycznie zdobywając II miejsce. Miejsce w finale dziewczyny zapewniły sobie wygrywając kolejno z szóstą drużyną Polski 45:13, z Niemkami 45:36, Ukrainkami 45:38 oraz Węgierkami 45:36. W finale niestety nie poradziły sobie z Kanadyjkami, które walcząc na wysokim poziomie pokonały  Polki 45:15. Trzecie miejsce zajęły Rumunki pokonując dwoma trafieniami drużynę z Węgier.