ZWCIĘSTWO W BÓLU!!!

W kolejnym spotkaniu o Mistrzostwo Polski senioró - I liga drużyna AZS AWF podejmowala na swoim obiekcie lokalnego rywala KS Wartę Poznań. Tak jak i mecze w poprzednich sezonach ten również był zacięty i emocjonujący do samego końca. Lepiej mecz zaczeli zawodnicy Warty którzy objeli prowadzenie po strzale Michała Paecha. W kolejnych minutach uwidoczniła się przewaga AZS AWF, któa za sprawą Macieja Ferenca zdobyła 3 gole i objeła prowadzenie 3:1. Niestety brak koncetracji i proste błedy w rozegraniu jak i obronie sprawiły, że drużyna Warty odrobiła straty a co więcej wyszła na prowadzenie 4:3 (Tomasz Wachowiak, Michał Wachowiak, Mateusz Grochal).  Jeszcze jeden zryw drużyny AZS AWF pozwolił zdobyć Krótki Róg, który na bramkę zamienił Artur Pacanowski. Mecz zakończył się remisem i do wyłonienia zwycięscy potrzebne były karne zagrywki. W pierwszej serii  dla AZS AWF trafili  Adrian Krokosz, Artur Pacanowski, Mateusz Hulbój. W drugiej serii do nagłej śmierci trafili Mateusz Hulbój oraz Maciej Ferenc. Dzięki zwycięstwu w karnych zagrywkach 2 punkty dla AZS AWF, a jeden dla Warty Poznań.

2 PKT W TORUNIU

W ostatniej kolejce ligowej akademicy rozegrali spotkanie na mało gościnnym boisku w Toruniu z miejscowym Pomorzaninem. Lepiej spotkanie rozpoczeła nasza drużyna obejmując prowadzenie 1 : 0 (Mikołaj Gumny) , niestety w kolejnych minutach spotkania pojawiły się błędy co wykorzystali zawodnicy gospodarzy i do przerwy prowadzili 2:1. W drugiej połowie akademicy poprawili grę w defensywie nie pozwalając gospodarzą na stwarzanie kolejnych sytuacji na zdobycie bramek, a sami z uporem dążyli do remisu. Strzelając bramkę na cztery minuty przed końcem spotkania doprowadzili do remisu 2:2 (Mateusz Hulbój) i serii karnych zagrywek które decydowaly o dodatkowym punkcie. Lepiej karne zagrywki wykonywali zawodnicy AZS AWF wygrywając 4:2 (Maciej Ferenc, Mikołaj Gumny, Artur Pacanowski, Mateusz Hulbój).

ZWYCIĘSKI WEEKEND AKADEMIKÓW

W weekend 27-28 września nasza drużyna rozegrała dwa mecze w rozgrywkach o Mistrzostwo Polski Seniorów - I liga. Rywalami akademikó była drużyna lokalnego rywala WKS Grunwald oraz Polonia Sroda Wlkp.

Sobotni mecz z faworytem rozgrywek dostarczył wiele emocji. W pierwszej połowie nasi rywale mieli przewagę, którą udokumentowali dwoma bramkami, prowadzącdo przerwy 2:0. Po przerwie szybko podwyższyli wynik na 3:0 i wydawało się, że mecz będzie bez historii. Od tego momentu zawodnicy AZS AWF przyspieszyli grę i zagrali bardziej agresywnie. Swoją dobrą grę w drugiej połowie potwierdzili zdobywając tzry bramki doprowadzając do remisu ( Artur Pacanowski 2, Michał Dawid 1). W serii karnych zagrywek lepsi okazali się zawodnicy naszego klubu i zdobyli dwa punkty.

Niedzielny mecz z Polonią, to przewaga AZS AWF od pierwszych minut meczy. Wynik do przerwy 4:0. W drugiej połowie nadal przeaga akademików imecz zakończył się pewnym zwycięstwem 6:1.

TRENINGI PIŁKI RĘCZNEJ

Sekcja Piłki Ręcznej Kobiet zostala przeniesiona do Klubu Sportowego Pyrki Poznań.

W sprawie naboru dla dzieci i młodzieży prosimy o kontakt:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel. 692 347 140

Zawodniczka AZS AWF w czołówce strzelców!

Wiktoria Skorupska, rozgrywająca AZS AWF Poznań, uplasowała się na 9. lokacie w klasyfikacji strzelczyń Wielkopolskiej Ligi Młodziczek. Szczypiornistka w 13 meczach rzuciła 58 bramek. Gratulujemy!