Świetny występ Aleksandry Wieczorek w "Challenge Wratislavia"!!!

W niedzielę 26 marca we Wrocławiu odbył się międzynarodowy turniej „Challenge Wratislavia”. W najstarszej kategorii wiekowej świetnie zaprezentowała się Aleksandra Wieczorek podopieczna Tomasza Ciepłego, która zajęła trzecie miejsce. Na pochwałę zasługują wszystkie zawodniczki K.S. AZS – AWF Poznań. Zuzanna Jóźwiak wystartowała po dwutygodniowej przerwie w treningach spowodowanej chorobą i zajęła bardzo dobre miejsce 14. Antonina Lachman, która  w przyszłym roku wystartuję ostatni raz w tym turnieju zajęła miejsce 21. Na 38 zakończyła turniej Konstancja Cichocka. Miejsce  61 zajęła Aleksandra Liszka. W turnieju wystartowało 157 zawodniczek.

W średniej kategorii wiekowej wystartowało 188 zawodniczek. Najlepsza okazała się Rosjanka Borodaenko Alina, która wygrała w finale z Hung Juliana USA.  Na trzecim miejscu znalazły się dwie Polki Szatarska Maja UKS ATENA GDAŃSK i Kanas Konstancja WARTA-MUSZKIETEROWIE POZNAŃ. Nasza najlepsza zawodniczka Aleksandra Nowakowska zajęła dobre 31 miejsce,  Aleksandrę zobaczymy jeszcze w przyszłym roku w tej kategorii wiekowej.  Na 146 miejscu zakończyła turniej Julia Jakubowska.

W najmłodszej kategorii wiekowej  nasz klub reprezentowały trzy zawodniczki.  Zuzanna Góralczyk 41 miejsce, Zuzanna Wojewódzka 71 miejsce oraz Barbara Lachman miejsce 91. W finale spotkały się dwie Rosjanki Chausova Vera i Bairamova Dinara. Lepsza okazała się Vera, która pokonała Dinare 8:4. W turnieju startowało 132 zawodniczek.

W sobotę 25 marca odbył się floret chłopców. W najstarszej kategorii wiekowej turniej wygrał Niemiec Arven Borowiak, który pokonałw finale Polska Szymona Mlickiego UKS MDK – 5 BYDGOSZCZ. Na trzecim Adam Podralski z klubu UKS ATENA GDAŃSK i Rosjanin Anton Korablin.  Olaf Wiśnik zakończył turniej na miejscu 115, Kamil Matusewicz miejsce 145 oraz Marcin Napieralski miejsce 202.