O sekcji - Szermierka

MŁODZIEŻOWE CENTRUM SPORTU W SZERMIERCE

SZKOLENIE W KLUBIE AZS-AWF POZNAŃ WSPIERA POZNAŃ

Zajęcia szermiercze (floret) odbywają się (w budynku AWF przy ulicy Królowej Jadwigi w Poznaniu)

• od poniedziałku do piątku w godz. 17.30 - 19.30 rocznik 2001 i  starsi zawodnicy
  • poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godz. 16:00 - 17:45 rocznik 2002 chłopcy i młodsi zawodnicy wyznaczeni przez kadrę szkoleniową.

Zajęcia szermiercze (szabla)  odbywają się w Szkole Podstawowej nr 42 ( sala gimnastyczna znajduję sie przy boisku szkolnym, wejście na boisko od ulicy Niedziałkowskiego, oraz salka gimnastyczna przy auli szkolnej na trzecim piętrze w budynku głównym szkoły)

• poniedziałek, środa, piątek 16:30 - 18:00

Historia sekcji szermierczej AZS AWF Poznań Sekcja szermiercza
K.S. AZS AWF Poznań powstała w połowie lipca 2005 roku na bazie sekcji szermierczej K.S. Warta Poznań. W sekcji trenuje kilkudziesięciu zawodników do lat 20 oraz grupa seniorów i młodzieżowców. Treningi prowadzone są w dwóch broniach – we florecie oraz w szabli, przez pięciu trenerów. Zajęcia treningowe odbywają się 5 razy w tygodniu w Zespole Szkół nr 5 przy ul. Różanej Od 2010 roku trenujemy także  w nowo powstałej hali sportowej AWF przy ulicy Królowej Jadwigi.
Siedziba naszego klubu znajduje się na ul. Św. Rocha 9.

Zawodnicy sekcji szermierczej AZS AWF Poznań należą od lat do najlepszych w kraju. Szczególnie udany był rok 2008, w którym to zawodnicy zdobyli Drużynowe Mistrzostwo Europy seniorów we florecie – Tomasz Ciepły, brązowy medal Mistrzostw Polski seniorów także Tomasza Ciepłego, Drużynowe Mistrzostwo Świata do lat 20 Martyny Synoradzkiej, 6 miejsce Agaty Kantorskiej w Mistrzostwach Europy do lat 23. Martyna Synoradzka i Małgorzata Wojtkowiak uzyskały kwalifikacje Olimpijski i bedą walczyć o medale na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie !!!

W 2008 roku mogliśmy pochwalić się także sukcesami wśród juniorów i juniorów młodszych. Do najlepszych osiągnięć można zaliczyć 1 miejsce Rafała Wiśniewskiego w Międzynarodowym Turnieju do lat 15 Vratislavia Cup, 6 miejsce Damiana Kopra w Pucharze Świata do lat 20. Inne osiągnięcia to Vice-mistrzostwo Polski do lat 17 we florecie dziewcząt, a także brązowy medal w Mistrzostwach Polski do lat 15 we florecie chłopców. Klub wraz z sekcją, rokrocznie organizuje najwyższej rangi zawody krajowe we wszystkich kategoriach wiekowych. Imprezy te cieszą się dużą popularnością, są reklamowane w środkach masowego przekazu oraz relacjonowane w telewizji. W 2006 roku, klub był mocno zaangażowany przy organizacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy w szermierce, które odbyły się w poznańskiej Arenie. Zawodnicy mają również możliwość uczestniczenia w wielu zawodach krajowych i zagranicznych.

Chcielibyśmy również zaznaczyć, że prowadzimy zakrojony na szeroką skalę nabór dziewcząt i chłopców - począwszy od siódmego roku życia - chcących trenować szermierkę.