Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych OOM 2016

Przełom lipca i sierpnia to bardzo dobre występy naszych juniorów młodszych na Ogólnoplslkiej Olimpiadzie Młodzierzy. Zdobylismy złoto w konkurencji czwórek podwójnych chłopaków oraz srebro w czwórce podwójnej ze sternikiem równiez chłopców. Dziewczyny nie pozostały obojetne i w konkurencji 2- zdobyły brazowy medal. Gratulujemy wszystkim !!!

Pierwsze Mistrzostwa Polski w sezonie 2016

Bardzo udane starty mieli nasi zawodnicy na Mistrzostwach Polski AZS, które odbyły się na j. Gopło w Kruszwicy w dniach 11-12.06 2016r. Złoty medal zdobyła 4x w składzie Szymon Mikołajczak, Jakub Niedzielski, Przemysław Wanat i Krzysztof Wojtyś. Brązowy medal zdobyła osada z peruara Krzysztof Bielak i Oskar Witczak. Ten sam kolor medalu zdobyła Viktorii Pusch startująca na skifie. Także na jedynce startowali Bartłomiej Mrozek oraz Michał Kulecki, którym niewiele brakowało do medalu. Michał zajął 5 miejsce, natomist Bartek 4. Ci sami zawodnicy wystartowali na deblu i zajęli 4 miejsce. Także, dziewczynom Emily i Viktorii Push zabrakło szczęścia do podium, zdobyły 4 miejsce.

Zagraniczne Zawody

W dniach od 21 do 22 maja 2016 r. w Brnie odbyły się International Reggata Brno. Oczywiście, nie mogło nas tam zabraknąć. Trójka naszych zawodników, która dostała się do kadry narodowej była tam już od 18 maja. Startowali oni na Olimpic Hopes Regatta, gdzie zajęli wysokie miejsca. Siostry z peruara Emily i Vikii Pusch zajęły 2 miejsce w kategorii 4-, natomiast Szymon Mikołajczak poszlakował 4x które zajęła 4 miejsce. Pozostali zawodnicy z naszego klubu startowali w dwóch kategoriach, młodsi na dystansie 1500 m, a starsi na 2000 m. Na krótszym dystansie wystartowały ponownie Emily i Viktorii zajmując 2 miejsce. Takie same miejsce zajęła osada AZS w składzie: Szymon Mikołajczak, Jakub Niedzielski , Przemysław Wanat i Krzysztof Wojtyś. Do najwyższego podium naszej czwórce zabrakło 1 sekundy. Tym razem lepsza okazała się osada z Niemiec. W starszej kategorii wiekowej na dystansie 2000 m ścigali się dwaj nasi zawodnicy Bartłomiej Mrozek oraz Michał Kulecki. Bartek zajął wysokie 8 miejsce, a Michał otarł się o podium  zajmując 4 miejsce.

Przy organizacji wyjazdu na regaty wspierał nas Urząd Miasta Poznania. Dziękujemy !!!

Rozpoczęcie Sezonu

Dzięki wsparciu Urzędu Miasta Poznania i Urzedowi Marszałka Wlkp. sezon jak co roku rozpoczęliśmy Centralnymi Kontrolnymi Regatami Wiosennymi, które odbyły się od 30.04 do 01.05.2016 na J. Maltańskim. Wszyscy nasi zawodnicy po ciężko przepracowanej zimie wykazali się wysoką formą. Trójka z naszych zawodników, Szymon Mikołajczak startujący na skifie oraz bliźniaczki Emily i Viktorii Pusch płynące na peruarze, wypadli znakomicie. Zostali oni powołani do kadry narodowej na międzynarodowe zawody Olimpic Hopes Reggata.