DUATHLON Z SERII XDU10

Dnia 28 marca 2015 roku w Lasku Marcelińskim odbył się cross duathlon z serii xdu10.

Atmosfera od samego początku była niesamowita. Grupa wolontariuszy z chęcią udzielała wszelkiej pomocy. Mimo rywalizacji między zawodnikami, nie brakowało uśmiechów i wzajemnej życzliwości.

Po oficjalnym objeździe trasy i rozgrzewce, o godzinie  12.00 wszyscy stanęli na linii startu. Głośne odliczanie 3...2...1...  i ruszyliśmy. Na początku wszyscy zawodnicy musieli pokonać trasę biegową. Każdy miał 4 kilometry, aby wywalczyć sobie dobre miejsce. Po męczącej gonitwie nadszedł czas na wskoczenie na rower. Trasa ciągnęła się przez malowniczy las, jednak pokonanie jej nie było łatwym zadaniem. Nie jeden zawodnik zaliczył upadek, a dziesięć osób w ogóle nie ukończyło zawodów. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Po ukończeniu trzeciej pętli znów ruszyliśmy na trasę biegową. Właśnie na niej rozegrała się ostateczna walka o miejsce na mecie. Wszędzie rozlegały się okrzyki kibiców. Ostatnie 100 metrów... i meta. Po jej przekroczeniu każdy otrzymał medal pamiątkowy, posiłek oraz coś na ugaszenie pragnienia. Nie zależnie od wyniku każdy mógł cieszyć się miłym słowem i gratulacjami od rodziny, znajomych, a nawet rywalów.

Pozytywnym akcentem była bezdeszczowa pogoda oraz słońce wychylające się zza chmur. Zawody w zupełności można zaliczyć do udanych. Z niecierpliwością czekamy na kolejne zawody, które miejmy nadzieje, odbędą się równie pomyślnie.