Pierwsze derby dla poznanianek!

W derbowym pojedynku dwóch wielkopolskich zespołów lepsze okazały się zawodniczki AZS AWF Volkswagen Poznań, które po zaciętym spotkaniu pokonały na wyjeździe MKS MOS Gniezno 20:22. Smaku rywalizacji dodawał fakt, że rozjemcami tego meczu byli sędziowie...z Gniezna.

W odróżnieniu od inauguracyjnego spotkania, które poznańskie akademiczki rozpoczęły koncertowo, tym razem to one nie potrafiły pokonać bramkarki gospodyń i po kwadransie gry przegrywały 4:0. Wtedy o czas poprosił trener AZS AWF Stanisław Igel. Zdobywanie bramek ciągle nie przychodziło jednak drużynie gości łatwo. Do przerwy przegrywały jednak już tylko 10:8.

Po zmianie stron AZS AWF szybko wyrównał i wydawać się mogło, że wrócił do gry. Gospodynie nie miały jednak zamiaru odpuścić i wyraźnie czuły, że mogą tego dnia zdobyć dwa punkty. Wyrównane widowisko toczyło się aż do 55. minuty meczu, kiedy tablica wyświetlała remis 19:19. Wtedy to akademiczki złapały drugi oddech i zdobywając trzy bramki z rzędu zapewniły sobie zwycięstwo. Wynik w ostatnich sekundach ustaliły gospodynie. Ostatecznie AZS AWF Volkswagen Poznań po ciężkim meczu pokonał MKS MOS Gniezno 20:22.

Ten mecz dostarczył na pewno olbrzymich emocji kibicom. Dla nas był to zacięty i trudny pojedynek, w którym to nasze przeciwniczki niemal cały czas prowadziły. Na początku ciężko było nam się przebić przez agresywną obronę zespołu z Gniezna i odnoszę wrażenie, że pierwszą połowę nieco przespałyśmy. Dopiero po przerwie wróciłyśmy na parkiet pełne zapału i naprawdę zaczęłyśmy walczyć. Dzięki grze zespołowej i naszej zaciętości w tej małej wojnie, wróciłyśmy z niej z tarczą. Jestem z nas dumna!” - podsumowała Maja Karasiewicz, kołowa AZS AWF Volkswagen Poznań.

MKS MOS Gniezno: Kobyłecka, Tarczyńska – Tomaszewska 6, Łuczak 5, Jerzakowska 3, Burdzińska 2, Kapczyńska 1, Wachowska 1, Zimna 1, Wojtkowiak 1 (1/2), Różewska, Chojnacka, Stankiewicz, Bigoszewska

AZS AWF Volkswagen Poznań: Rychlewska, Pawlak – Matyja 8 (4/4), Łakomy 7, Ślęzak 3, Łyszczyk 2, Szymańska 1, Wrona 1, Kirol, Pakosz, Karasiewicz, Peda, Sowa