Wymarzona inauguracja akademiczek!

Piłkarki ręczne AZS AWF Volkswagen Poznań udanie rozpoczęły II-ligowy sezon i pewnie pokonały w meczu na własnym terenie rezerwy Zagłębia Lubin 31:19.

Jestem bardzo zadowolony z tego, co w sobotę pokazał mój zespół. Dziewczyny walczyły od początku meczu, dlatego bardzo szybko wypracowaliśmy sobie bezpieczną przewagę. Inauguracja sezonu była wymarzona, a okazałe zwycięstwo pozwala nam z optymizmem patrzeć w przyszłość.” - powiedział Stanisław Igel, trener AZS AWF Volkswagen Poznań.

Poznanianki bardzo dobrze rozpoczęły pojedynek z Zagłębiem i już po dziesięciu minutach prowadziły 6:0. Ambitna gra w obronie sprawiła, że akademiczki wyprowadzały skuteczne kontrataki, które pewnie zamieniały na bramki. Zawodniczki z Lubina z każdą minutą spotkania traciły koncepcję gry, a przewaga AZS-u sięgnęła w 24. minucie aż 14 bramek. Ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 20:8.

Do naszego zespołu dołączyło przed sezonem dużo nowych zawodniczek, dlatego nie wiedziałyśmy, co zaprezentujemy na parkiecie. Okazało się jednak, że nasze obawy były niepotrzebne. I choć trener od początku spotkania postawił na stary, zgrany skład to wszystkie dziewczyny pokazały się z bardzo dobrej strony.” - podsumowała Kamila Wrona, rozgrywająca AZS AWF.

W drugiej połowie na boisku miały okazję zaprezentować się wszystkie zawodniczki, które tego dnia wpisane były do protokołu. Pomimo kilku niepotrzebnych błędów, poznanianki całkowicie zdominowały tego dnia sytuację na boisku i pewnie zmierzały ku pierwszemu w sezonie zwycięstwu.

Jak zwykle mocno wspierali nas kibice. Tym razem postarali się nawet o przygotowanie transparentu, który miał zagrzewać nas do walki!” - dodała Wrona.

AZS AWF Volkswagen wygrał ostatecznie 31:19 i spełnił życzenie swoich fanów. W kolejnym meczu poznanianki czeka jednak trudniejsze zadanie. Już za tydzień akademiczki pojadą do Gniezna, by w derbach Wielkopolski zmierzyć się z silną drużyną MKS MOS.

AZS AWF Volkswagen Poznań: Rychlewska, Pawlak, Piskała – Matyja 8, Łyszczyk 8, Pakosz 4, Szymańska 3, Wrona 2, Karasiewicz 2, Ślęzak 2, Peda 1, Sowa 1, Sowińska, Kirol, Zdanowska, Cwojdzińska

MKS Zagłębie II Lubin: Płończak, Wawrzak – Robótka 4, Stanisławczyk 4, Szymczyk 2, Wilczyńska 2, Łazarenko 2, Rippel 1, Sarno 1, Dobrołowicz 1, Derwica 1, Kłos 1, Brękus, Rola, Kędzierska, Struta