III miejsce Martyny Synoradzkiej w Pucharze Polski w Poznaniu!!!

W sobotę w  hali sportowej Akademii Wychowania Fizycznego  w Poznaniu odbył się XXXIX Memoriał Fechmistrza Jana Pieczyńskiego będący III Pucharem Polski Seniorów we florecie kobiet i mężczyzn. Reprezentacja Klubu AZS AWF Poznań liczyła 10 zawodników i 4 zawodniczki, spośród których najlepiej wypadła zawodniczka tr Włodzimierza Węcławka – Martyna Synoradzka stając na III stopniu podium!!! Puchar Polski odbył się dzięki współfinansowaniu przez Urząd Miasta Poznania oraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Pozostałe nasze florecistki, juniorki młodsze – Andżelika Figler i Zuzanna Jóźwiak po bardzo udanej eliminacji grupowej były zwolnione z pierwszego pucharu, niestety w tabeli 1/16 nie sprostały starszym koleżankom i zajęły miejsca 19 i 24. Aleksandra Wieczorek przegrała w tabeli 1/32 i zajęła ostatecznie miejsce 36.

Wśród chłopaków najwyżej zostali sklasyfikowani Bartosz Cegielski i Patryk Kolak którzy uplasowali się w finałowej ósemce na miejscach 7 i 8. Kolejna dwójka – Szymon Kozłowski i Mikołaj Basiński  turniej zakończyli wśród szesnastu najlepszych zawodników turnieju zajmując miejsca 14 i 16. Na miejscu 18 turniej zakończył Maciej Bem, wyprzedzając o dwa oczka swojego trenera Tomasza Ciepłego – miejsce 23. Miejsce 29 zajął Bartosz Żurawski. Awans do 32 turnieju nie powiódł się Aleksandrowi Pera i Filipowi Kubiakowi, którzy zajęli miejsca 38 i 40.