Udany debiut Macieja Bema w Mistrzostwach Europy Kadetów w Płowdiw!!!

We wtorek 28 lutego odbyły się w Płowdiw indywidualne Mistrzostwa Europy kadetów we florecie chłopców. Podopieczny Tomasza Ciepłego Maciej Bem zajął 15 miejsce. Maciej okazał się najlepszym florecistą z Polski. Walki o wejście do najlepszej 16 przegrali Bartek Goc (25) i Jan Zakrzewski (26). Po pierwszej walce pucharowej w tabeli 1/64 pożegnał się z turniejem Jan Jurkiewicz 33 miejsce. Mistrzem Europy został Włoch Tommaso Marini, który pokonał Rosjanina Ivana Troshina. Na najniższym stopniu podium stanęło dwóch Francuzów Noe Robin i Jules Andriamampianina.

Maciej pierwszy raz w karierze reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy.   15 miejsce  to bardzo dobry występ tego młodego zawodnika. Wielkie gratulacje!!!