Świetny występ Aleksandry Wieczorek podczas turnieju Gdańska Kuźnia!!!

W sobotę 20 maja w Gdańskiej Szkole Floretu odbył się turniej szermierczy we florecie dziewcząt. Zawod były rozgrywane w trzech kategoriach wiekowych: junior młodszy, młodzik i dzieci.

W kategorii junior młodszy turniej wygrała Aleksandra Wieczorek. Podopieczna Tomasza Ciepłego w drodze do zwycięstwa pokonała zawodniczkę z klubu MKS KUSY SZCZECIN  Maję Sobczak – Domańska 15:07. W wejście do szerokiego finału Ola pokonała koleżankę klubową Zuzannę Jóźwiak 15:13. W ćwierćfinale Wieczorek wygrała z Ewę Zacharewicz UKS DE LA SALLE GDAŃSK 15:10. Półfinał to walka z kolejną zawodniczką z UKS DE LA SALLE GDAŃSK Julią Bessman.  Wynik walki 15:12 dla Aleksandry Wieczorek. W finale Ola skrzyżowała broń z Martą Oklińską UKS ATENA GDAŃSK.  Początek walki był bardzo ciężki dla zawodniczki z Poznańskiego AZS-AWF, ale druga część pojedynku należała do Oli. Wynik walki 15:11  dla Oli Wieczorek. Antonina Lachman po bardzo dobrych walkach zajęła trzecie miejsce. Tosia pokazała, że nie zapomniała jak się walczy na florety i będzie gotowa za miesiąc we Wrocławiu bronić tytułu Mistrzyni Polski młodzików.Konstancja Cichocka zajęła 19 miejsce.

W kategorii wiekowej młodzik turniej wygrała Żurawska Karolina BUDOWLANI TORUŃ.  Nasza zawodniczka Aleksandra Nowakowska zajęła 12 miejsce.

W najmłodszej kategorii wiekowej dzieci mieliśmy dwie zawodniczki. Zuzanna Wojewódzką i Zofie Nowakowską. Zuzia zajęła bardzo dobre 18 miejsce, natomiast Zofia zakończyła turniej na 41 miejscu.

Jutro walczą floreciści, życzymy połamania floretów.