Maciej Bem kolejny raz wygrywa Gdańską Kuźnię!!!

W niedzielę 21 maja w Gdańskiej Szkole Floretu odbył się turniej szermierczy we florecie chłopców. Zawody były rozgrywane w trzech kategoriach wiekowych: junior młodszy, młodzik i dzieci.

W kategorii junior młodszy turniej wygrał Maciej Bem. Podopieczny Tomasza Ciepłego w drodze do zwycięstwa pokonał zawodnika z klubu WROCŁAWIANIE  Kacpra Deptułe 15:05. W wejście do szerokiego finału Maciej pokonał Filipa Koguca UKS MDK-5 BYDGOSZCZ 15:02. W ćwierćfinale Bem wygrał z Piotrem Kaśków UKS ATENA GDAŃSK 15:06. Półfinał to walka z kolejnym zawodnikiem z UKS ATENA GDAŃSK Jakubem Dołżyckim.  Wynik walki 15:11 dla Macieja Bema. W finale Maciej skrzyżował florety z Adamem Podralskim UKS ATENA GDAŃSK.  Od początku Maciej kontrolował walkę i ostatecznie wygrał 15:13. Olaf Wiśnik zajął 22 miejsce, a Kamil Matusewicz miejsce 33.

W kategorii wiekowej młodzik turniej wygrał Kamil Tomeczek UKS MDK-5 BYDGOSZCZ, który pokonał w finale Oskara Macha UKS ATENA GDAŃSK.  Dwóch zawodników naszego klubu dotarło do szerokiego finału. Igor Woźniak zajął miejsce 5 po przegranej z Melchiorem Krawczyńskim WROCŁAWIANIE, Antoni Bem zajął miejsce 6 po przegranej z Dawidem Piosikiem IKS LESZNO.  Adrian Kapała, który walczył z rok starszymi zawodnikami zajął miejsce 28.