Złota Martyna Synoradzka, Bartosz Cegielski z brązowym medalem!!!

W sobotę 27 maja w Toruniu odbyły się Mistrzostwa Polski seniorów we florecie kobiet i mężczyzn. We florecie kobiet trzeci raz w swojej karierze złoty medal zdobyła Martyna Synoradzka podopieczna Włodzimierza Węcławka. W półfinale Martyna stoczyła wyrównaną walkę z Martyną Jelińską z klubu Budowlani Toruń. W dodatkowej minucie jednak Synoradzka zadała decydujące trafienie. W finale podopieczna Włodzimierza Węcławka stoczyła pojedynek z Martą Łyczbińską. Zawodniczka z Poznania wygrała 15:09 i tym samym została Mistrzynią Polski seniorów po raz trzeci. Hanna Łyczbińska KU AZS UAM POZNAŃ zdobyła brązowy medal. Tuż za podium na 5 miejscu została sklasyfikowana druga zawodniczka trenera Węcławka Małgorzata Wojtkowiak, która przegrała jednym trafieniem z Martą Łyczbińską.  6 miejsce zajęła Katarzyna Lachman podopieczna Krzysztofa Szymkowiaka. W turnieju wystartowały trzy młode zawodniczki naszego klubu. Aleksandra Wieczorek zajęła miejsce 21 miejsce, Zuzanna Suchomska zajęła 37 miejsce, Zuzanna Jóźwiak miejsce 45.

We florecie mężczyzna również po dwóch latach przerwy trzeci raz złotym medalistą został Leszek Rajski z klubu Wrocławianie. W finale Leszek pokonał Michała Siessa Fundacja Gdańska Szkoła Floretu.  Na najniższym Stopniu podium stanęli: Bartosz Cegielski podopieczny Włodzimierza Węcławka i Michał Janda AZS-AWFiS Gdańsk.  Trzech zawodników z naszego klubu zakończyło turniej po przegranych pojedynkach o wejście do szerokiego finału Maciej Bem miejsce 11,  Bartosz Żurawski miejsce 12 i Patryk Kolak miejsce 13. Kolejnych trzech zawodników przegrało swoje pojedynki o wejście do najlepszej 16. Szymon Kozłowski miejsce 17, Mikołaj Basiński miejsce 24, Filip Kubiak miejsce 25. Adrian Wojtkowiak po przegranej walce w tabeli 1/64 zakończył turniej na miejscu 35. Pera Aleksander zakończył na miejscu 58.