O sekcji - Kajakarstwo

Sekcja Kajakowa KS AZS AWF Poznań rozpoczęła swoją działalność 15 września 2009 roku. Inicjatorem i założycielem Sekcji jest Dawid Gluza, trener kanadyjkarzy. Po trzech miesiącach działalności dołączył do niego Maciej Wyszkowski, trener kajakarzy. W ciągu pierwszego roku funkcjonowania Sekcja znacznie się rozwinęła – obecnie składa się z trzech grup treningowych (kanadyjkarze, kajakarze i kajakarki), w których trenuje już ponad 30 zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. Mimo tak krótkiej działalności, Sekcja posiada już medalistów mistrzostw Polski, a nawet medalistów zawodów rangi międzynarodowej. Aktualnie trwają przygotowania do rozpoczęcia szkolenia w najmłodszych grupach wiekowych (grupach naborowych).