NOMINACJE KAJAKARZY NA MISTRZOSTWA ŚWIATA

Wczoraj tj. 19.07. trzech naszych wspaniałych juniorów Jakub Michalski, Kamil Tomyślak, Patryk Grzelka otrzymało oficjalne nominacje reprezentantów Polski na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Portugalii. Cała drużyna AZS-u trzyma za Was kciuki, do boju chłopaki!!!

Kadra - Kajakarstwo

KAJAKARSTWO - GRUPA KANADYJKARZE

Dawid Gluza

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie im. Józefa Piłsudzkiego, trener I klasy w kajakarstwie klasycznym z 16 letnim stażem. Swoją karierę sportową rozpoczynałem w Klubie Sportowym „GÓRNIK” w Czechowicach Dziedzicach,  gdzie jako zawodnik zdobywałem medale mistrzostw polski juniorów oraz medale Mistrzostw Świata Juniorów (Kanada 1989 M.Ś Juniorów C-4 1000m medal brązowy, C-4 500M medal srebrny).

Pracę z młodzieżą podjąłem w macierzystym klubie w Czechowicach–Dziedzicach w 1995, gdzie do roku 2001 pracowałem z zawodnikami Szkoły Mistrzostwa Sportowego oraz zawodnikami z KS „Górnik”. Prowadzeni prze zemnie zawodnicy, w tym okresie wielokrotnie zdobywali medale na arenach krajowych jak i na Mistrzostwach Europy i Świata w kategoriach Seniorskich i Młodzieżowych. Od 2001 roku związałem się z wielkopolskimi klubami sportowymi (KS „Posnania” Poznań, do roku 2007, w okresie od 2007 do 2009 praca z kanadyjkarzami  KS „Warta” Poznań). Od 31 08.2010 praca w nowo powstałej sekcji kajakowej KS AZS AWF Poznań.

Maciej Skrzypczak

Marcin Lewandowski

O sekcji - Kajakarstwo

Sekcja Kajakowa KS AZS AWF Poznań rozpoczęła swoją działalność 15 września 2009 roku. Inicjatorem i założycielem Sekcji jest Dawid Gluza, trener kanadyjkarzy. Po trzech miesiącach działalności dołączył do niego Maciej Wyszkowski, trener kajakarzy. W ciągu pierwszego roku funkcjonowania Sekcja znacznie się rozwinęła – obecnie składa się z trzech grup treningowych (kanadyjkarze, kajakarze i kajakarki), w których trenuje już ponad 30 zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. Mimo tak krótkiej działalności, Sekcja posiada już medalistów mistrzostw Polski, a nawet medalistów zawodów rangi międzynarodowej. Aktualnie trwają przygotowania do rozpoczęcia szkolenia w najmłodszych grupach wiekowych (grupach naborowych).

Terminarz - Kajakarstwo

Plan Kalendarza Imprez PZKaj 2015

Dofinansowanie zadań sportowych MCS

W kolejnym już roku w naszym klubie będą prowadzone zajęcia treningowe dla dzieci i młodzieży w ramach Młodzieżowego Centrum Sportu finansowanego przez Urząd Miasta Poznań. Zajęcia sportowe prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę trenerską oraz instruktorską. Treningi odbywają się na obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu (basen pływacki, siłownia, suauna) oraz POSiR (Malta). Wsparcie finansowe przeznaczone jest na organizację zajęć treningowych oraz udział naszych zawodników w zawodach sportowych zgodnych z kalendarzem imprez WZKaj i PZKaj.

MCS Kajakarstwo

Tabela - Kajakarstwo